Vihi külas kauni Navesti jõe kaldal asuv talu on Eesti suurim ökoloogiliselt ravimtaimede kasvatamisega ja töötlemisega tegelev ettevõte, kes on tegutsenud ravimtaimedega juba üle 25. aasta.

Igal aastal kasvatame ravimtaimi kuni 5 ha-l, ilma mineraalväetisteta ja keemiliste umbrohutõrje vahenditeta. Tuntumad taimed, mida oma põllul kasvatame on piparmünt, pune, naistepuna, meliss, saialill, aedsalvei, nõmm liivatee, kassinaeris, üheksavägine….kuni 40-50 erinevat ravimtaime kooslust.
Teesegude koostamisel kasutame eesti rahvameditsiini tarkusi ja teeme koostööd Tartu Ülikooli Farmaatsia Instituudi teadlastega. Meie teesegusid ja üksiktaimi müüakse loodustoodete poodides, apteekides, suuremates kaubanduskettides üle Eesti –Selver, Prisma Peremarket, Maksimarket, Ökosahver, Biomarket ja muidugi apteegid.

Oleme kandnud erilist hoolt selle eest, et nauditav oleks ka talu ümbrus, kus ravimtaimed kasvavad. Meeldivalt hooldatud, kauni ümbruse keskel, on mõeldud välja põnevaid tegevusi. Talu maadel on avatud kolm ravimtaimede õppe- ja terviserada: energiarada, rahustav rada ja stressirada, kus saab tutvuda ravimtaimedega, imetleda nende ilu, nuusutada ravimtaimede hurmavat aroomi ja saada teada rahvatarkusi nende kasutamiseks.

Ravimtaimed

Õpid tundma traditsiooniliselt kasutatavaid ravimtaimi. Saad tutvuda talu tegemistega. Naudid ravimteed kauni Navesti jõe kaldal.

Võtad kaasa häid vanarahva tarkusi.

Omandad oskusi, kuidas kasutada tänapäeva taimeteadust oma tervise huvides.

Loodusretk koos teejuhiga. Teehetk teemajas mahemaiusega. Ravimteede ja istikute ostuvõimalus.

Retke kestvus 1 tund

Hind gruppidele (10-20 inimest juhendaja kohta) 15 €/ inimene.

Tervendavad teed

Ravimtaimetee pakendid

Teesegude koostamisel kasutame eesti rahva-meditsiini tarkusi ja teeme koostööd Tartu Ülikooli Farmaatsia Instituudi teadlastega.
Enne kui taimed pakkimisele jõuavad, tuleb neid kasvatada, korjata ja  kuivatada. Kiire kuivatus 30 -35 kraadi juures tagab ravimtaimede loomuliku värvuse ja lõhna ning toimeainete säilimise.
Energia talus valmistatakse üle 30 eri teesegu, samuti müüakse üksiktaimi.  Talu toodab näiteks energiateed, hommikuteed, kosutavat teed, meesteteed, õhtuteed, rahustavat teed, stressiteed jt. Energia talu ravimteed omavad  ökomärki.
Meie teesegusid ja üksiktaimi müüakse loodustoodete poodides, apteekides, suuremates kaubandus-kettides üle Eesti –Selver, Prisma, Coop, Kaubamaja Toidumaailm, Biomarket ja muidugi apteegid.
Ja kindlasti Energia talust, kust lisaks taimeteedele saad kaasa põhjaliku õpetuse ravimtaimedest.
Ravimteesid tarvitatakse mitmete tervisehädade korral, nt köha ja külmetushaiguste leevendamiseks, seedimise korrastamiseks, vererõhu alandamiseks jne. Ravimtaimedest valmistatud teed tuleb  juua  kaks nädalat järjest, seejärel teha paus ja vaadata, kuidas tee on mõjunud. Teesid üleliia tarvitada ei ole soovitatav, sest sel juhul võib tervisele hoopis kahju teha. Tervist kosutavaid ravimtaimeteesid juues tuleb kinni pidada pakendil olevatest juhistest.
Kuidas valmistada ravimtaimeteed.
Tee valmistamiseks pannakse taimeürt potti ja valatakse peale  kuuma vett. Anum kaetakse kaanega, lastakse teel 2–10 minutit tõmmata ja kurnatakse.
Tavalise tee valmistamiseks piisab ühest teelusikatäiest ürdist klaasi vee kohta. Ravimtee valmistamiseks võetakse ürti 1–2 supilusikatäit klaasi vee kohta jalastakse 15–20 minutit tõmmata Ravimtee võib toimida juba ühekordsel kasutamisel, kuid krooniliste hädade korral kestab kuur vähemalt kolm nädalat. Valmistehtud teed ei ole soovitatav säilitada üle ööpäeva.

Küsi tervise nõuannet Energia talu taimetargalt.

ELUJÕUTEE ÖKO

ELURÕÕMUTEE MEESTELE-ÖKO

ENERGIATEE ÖKO

ERGUTAV TEE-ÖKO

HARMOONIATEE NAISTELE-ÖKO

KURGUTEE-ÖKO

NÕMM-LIIVATEE ÖKO

ORGANISMI PUHASTAV TEE-ÖKO

PIPARMÜNDITEE ÖKO

PIPARMÜNDITEE-MUSTSÕSTRATEE ÖKO

PIPARMÜNDITEE-VAARIKATEE ÖKO

SEEDIMISTEE ÖKO

VAIMU VIRGUTAV TEE-ÖKO

ÕNNE JA ARMASTUSE TEE-ÖKO

ÕHTUTEE ÖKO

Öko-näomask.

„Ilusa näonaha saladus”

  •  Ilustav ja taastav mask, mis niisutab, toidab nahka ja silub kortsukesi.
  • Selles on kohapealsete ravimtaimede elujõud, värskus ja vitamiinid koos loodusliku saviga.

Vaatetorn

Ülevaade ravimtaimede põldudele vaatetornist.

Vaatetorn valmis 2010. aastal koos teemaja-grillkojaga. Eriprojektiga valminud ehitis,  pälvis “Aasta puitehitis 2010″ eripreemia. Torni kõrgus on 12 meetrit ja torni võib korraga ronida kuni 5 inimest. Vaatetornist saab nautida imelist vaadet ravimtaimede põldudele ja kaunile Navesti jõele, teha hurmavaid fotosid ja imetleda päikeseloojangut.