fbpx
  •  
  •  
  •  
lisavalikud

Matkad

JALGSIMATKAD SAKALA METSATEEL

Toimumine: Kevadest –hilissügiseni.

Kirjeldus: Kogenud matkajuhiga matk Sakala metsarajal. Matk lookleb läbi kaunite männimetsade, mida mööda käis Carl Robert Jakobson kodukohast Kurgjalt Vanaõue kaudu Viljandisse toimetamas ajalehte ,,Sakala”. Matka ajal õpetataks tundma metsas kasvavaid ravimtaimi ja märkama looduse iseärasusi. Matka ajal on võimalik liivaluidete puhkekohas teha lõket, juua teed ja korraldada pikniku.

Matka pikkus:

Vastavalt tellija soovidele, miinimumdistants 3 km.

Hind: sõltuvalt grupi suurusest, matka pikkusest ja kasutatud teenustest.. Küsi hinnapakkumist.

ÖÖMATK SAKALA METSARAJAL

Toimumine: kevadest hilissügiseni.

Kirjeldus: Hilisõhtul, kui päike on loojunud ootab matkaseltskonda kogenud matkajuht, kes viib teid öisele retkele Sakala matkarajal. Taskulampide valguses liikumine, ööhääled ja öine mets on müstiline ja omapärane kogemus, mida meenutate veel palju aega hiljemgi.

Matka keskel ootavad  teid lõkketuli, kuum tee ja kosutavad pirukad.

Matka pikkus: kuni 3 km, umbes 2,5-3 tundi

Hind: sõltuvalt grupi suurusest. Küsi hinnapakkumist.

LOODUSMATK HÜPASSAARE RABAS.

Toimumine: kevadest hilissügiseni.

Kirjeldus: Loodusretke viib läbi kogenud ravimtaimede tundja.  Õpite tundma soometsas ja rabas kasvavaid ravimtaimi saate teadmisi nende kasutamisest rahvameditsiinis. Naudite raba vaikust, tema lummavat lõhna, omapäraseid värve ja maalilisi rabavaateid.

Matkarada saab alguse Mart Saare majamuuseumi parklast, puhkekoha  juurest. Umbes 5 km pikkune rada viib algul loogeldes puude vahel läbi siirdesoometsa ja jõuab siis Kuresoo rabasse ehitatud laudteele. Näeme raba kauneimaid ehteid – selgeveelisi rabalaukaid, mille puhas vesi kutsub janu kustutama. Laudtee viib esimese lauka juurde, kus Mart Saar olevat ujumas käinud. Kahe rabajärve kaldale on  ehitatud jalapuhkamiseks ja rabavaikuse nautimiseks platvormid. Ilusa ilma korral võimalik ujuda ja rabaturbaga nahka puhastada. Erilise värskuse saate ujumisest rabajärvedes ja rabaturbaga nahka puhastades.  Näete mitmekesist soomaastikku. Matk jätkub mööda looklevat laudteed, möödudes soojärvedest, jõudes uuesti rabametsa, läbi Tondimetsa, turnides mööda kummuli paisatud juuremätastest, jõudes  Mart Saare majamuuseumi juurde.

Kosutav piknik rabas teeb matka eriti värskendavaks.
Raja lõpus asub helilooja Mart Saare majamuuseum ning laagriplats.

Matka pikkus: umbes 5 km.Raja läbimiseks koos piknikuga kulub umbes 2.5-3 tundi.

Hind: sõltuvalt grupi suurusest. Soovi korral saate tellida lisaks toitlustuse. Küsi hinnapakkumist.

KEVADISED KANUUMATKAD  NAVESTI JÕEL.

Navesti jõel on võimalik korraldada kanuumatku nii algaja marsruudil kui ka juba põnevust pakkuvaid retki kogenenumale sõitjale.Erilise elamuse saab kanuumatkaja kevadisel suurvee ajal. Kanuumatkad toimuvad koostööpartneriga.

Matk Navesti jõel Paemurrust – Lepakosele.
Max 12 inimest korraga. Hind 25 € inimese kohta. Paatide rent ja vedu alguspunkti ning max nelja inimese transporti. Matka pikkus ca 2,5-3 tundi ja vahepaus “Energia talu” juures veskitammil. Kosutav hetk taimeteega.

XML Sitemap