fbpx
  •  
  •  
  •  
lisavalikud

Ravimtaimed

Vihi külas kauni Navesti jõe kaldal asuv talu on Eesti suurim ökoloogiliselt ravimtaimede kasvatamisega ja töötlemisega tegelev ettevõte, kes on tegutsenud ravimtaimedega juba üle 25. aasta.

Igal aastal kasvatame ravimtaimi kuni 5 ha-l, ilma mineraalväetisteta ja keemiliste umbrohutõrje vahenditeta. Tuntumad taimed, mida oma põllul kasvatame on piparmünt, pune, naistepuna, meliss, saialill, aedsalvei, nõmm liivatee, kassinaeris, üheksavägine….kuni 40-50 erinevat ravimtaime kooslust.
Teesegude koostamisel kasutame eesti rahvameditsiini tarkusi ja teeme koostööd Tartu Ülikooli Farmaatsia Instituudi teadlastega. Meie teesegusid ja üksiktaimi müüakse loodustoodete poodides, apteekides, suuremates kaubanduskettides üle Eesti –Selver, Prisma Peremarket, Maksimarket, Ökosahver, Biomarket ja muidugi apteegid.

Oleme kandnud erilist hoolt selle eest, et nauditav oleks ka talu ümbrus, kus ravimtaimed kasvavad. Meeldivalt hooldatud, kauni ümbruse keskel, on mõeldud välja põnevaid tegevusi. Talu maadel on avatud kolm ravimtaimede õppe- ja terviserada: energiarada, rahustav rada ja stressirada, kus saab tutvuda ravimtaimedega, imetleda nende ilu, nuusutada ravimtaimede hurmavat aroomi ja saada teada rahvatarkusi nende kasutamiseks.

XML Sitemap